Wiedza
#1 Jak zbudować skuteczne ogrodzenie parku hodowlanego?
Ogrodzenie stanowi podstawową formę zabezpieczenia przed ucieczką ślimaków z parku hodowlanego.
#2 Dlaczego ścieżki w parku hodowlanym są ważne?
Ścieżki w parku hodowlanym służą do swobodnego i wygodnego poruszania się osoby karmiącej ślimaki.
#3 Jakie jest odpowiednie zagęszczenie ślimaków na metr kwadratowy pola?
Zagęszczenie ślimaków w parku hodowlanym decyduje o jakości pozyskanych zbiorów.
#4 Jakie stosować palety w hodowli ślimaków?
Pierwsza myśl niedoświadczonego hodowcy "Użyję europalety, będzie łatwiej". Nic bardziej błędnego. W hodowli, wszystkie szczegóły mają znaczenie.
#5 Kiedy zacząć karmić oseski?
Kiedy właściwie powinno się zacząć karmić oseski po wypuszczeniu ich w park hodowlany? A w tym samym momencie rodzi się kolejne pytanie, czy karmić codziennie od pierwszego dnia?
#6 Jak ułożyć palety na polu?
Ponad 90% hodowców układając paśniki w parku hodowlanym nadal kieruje się jedną zasadę – należy ułożyć je tak, by jak najbardziej chroniły ślimaki przed słońcem. Ale czy takie podejście jest wystarczające?
#7 Jak zielenina na polu wpływa na wynik zbiorów?
Nawet doświadczeni hodowcy rzadko zdają sobie sprawę, jaki duży wpływ na jakość zebranych ślimaków ma obfitość i jakość zieleniny w parku hodowlanym.
#8 Czym najlepiej karmić ślimaki?
Karmienie ślimaków to najważniejszy aspekt hodowli. Czym można karmić ślimaki i jaki ma to wpływ na jakość ślimaka? Jakie są rodzaje pasz i na jakim etapie je stosować? Karmienie rozpoczyna się już od wyklucia osesków z jaj.
#9 Jakie są zalety i wady stołów piętrowych?
Sukces hodowli zależy od wielu czynników, które mogą wydawać się błahymi, ale w efekcie końcowym decydują o sukcesie. Temat budowy stołów reprodukcyjnych jest jednym z nich.
#10 Jak zapobiec zjawisku bardzo nierównego wzrostu ślimaków?
O jakości zebranych ślimaków świadczy m. in. ich wielkość. Wszystkie ślimaki powinny być w podobnym rozmiarze i wadze. Można by powiedzieć, nie ma problemu, bo ślimaki rosną tak samo.
#11 Jak przygotować glebę do uprawy perka?
Przygotowanie parku do rozpoczęcia sezonu jest jednym z kluczowych etapów hodowli decydujących o sukcesie zbiorów. Odpowiednie przygotowanie gleby, to ważny aspekt ekonomiczny.
#12 Skąd się biorą przebarwienia na muszli ślimaków?
O tym jaką cenę uzyskamy w skupie za zebrane ślimaki decyduje ich klasa. Podczas określania klasy 1. lub 2. ślimaka bierze się różne parametry. Jednym z nich jest wygląd muszli, która powinna być bez białych przebarwień.
#13 Jakie dobrać ekrany foliowe do stołów reprodukcyjnych?
O samym etapie budowania stołu reprodukcyjnego krąży dużo sprzecznych informacji. Jednym z elementów budowy jest dobranie ekranów foliowych. Jak się okazuje, jest to zagadka dla wielu hodowców.
#14 Jakie są przyczyny słabych wylęgów osesków?
Niezadowalający wylęg małych ślimaczków z kokonów pod względem ilości i jakości jest bardzo częstym problemem występującym u wielu hodowców, nawet w firmach hodowlanych zajmujących się reprodukcją od wielu lat.
#15 W jaki sposób zabezpieczyć stoły reprodukcyjne przed ucieczką ślimaków?
Ucieczka ślimaków ze stołów reprodukcyjnych oraz z pól hodowlanych, to kwestia, która wymaga szczególnej uwagi ze strony hodowcy. Masowa ucieczka zagraża ekonomii hodowli.